AKTUALNOŚCI

25-04-2012 | Wolę Borussię Dortmund od PiS-u

Minęła kolejna rocznica katastrofy smoleńskiej. Pełna powtórka z przeszłości plus manifestacje i już nie zawoalowane oskarżenia wszystkich i o wszystko. Nic nie znaczy jedno, drugie, trzecie śledztwo. Maciarewicz wie lepiej. I nie łudźmy się, żadna międzynarodowa komisja śledcza nic by nie zmieniła. Jej ustalenia dla Kaczyńskiego i dla PiS-u też nie były wiarygodne. Bo tak naprawdę to tragedia smoleńska konieczna była dla samego PiS-u. Stała się mitem założycielskim, na którym PiS opiera cały swój program polityczny.
Nicość społeczno-gospodarcza, wrogość w relacjach międzynarodowych, podejrzliwość i mściwość w relacjach krajowych, prowincjonalizm w słowach, wyglądzie i działaniach. Nam tylko zostaje tylko wstyd przed światem.
Bo skutki katastrofy smoleńskiej zabolały nas wszystkich, bo zginęli tam nasi znajomi i przyjaciele, bo nie mam złudzeń, że Lech Kaczyński był marnym prezydentem i w moim przekonaniu to swoim zachowaniem mógł przyczynić się do tego co się stało.
Można mieć nadzieję, że Opatrzność wiedząc wszystko zważy zasługi i przewiny i wyda werdykt jedynie sprawiedliwy. A za rok i dopóki Jarosław Kaczyński wraz ze swoimi hunwejbinami będą uprawiać politykę, mamy powtórkę jak w banku. Putin i Tusk będą coraz bardziej winni. PiS-owskie kłamstwo smoleńskie będzie co roku reanimowane Całe szczęście jeszcze nie ma obowiązku przejmować się tym wszystkim co Prezes Jarosław Kaczyński uważa za najważniejsze. Poza PiS-em wszystko jest jakby ładniejsze, milsze, bardziej kolorowe. To wiosenne słońce i uśmiech normalnych ludzi (nie PiS-owców), to coraz więcej zieleni i kwiatów. To także drobne radości, jak chociażby tryumf Borussii Dortmund w Bundeslidze. Tryumf niewątpliwie z wielką zasługą trzech polskich muszkieterów. Lewandowski, Błaszczykowski, Piszczek - te nazwiska znają wszyscy kibice w Republice Federalnej i wszyscy wiedzą, że to Polacy. Te miliony Niemców dobrze myśli i mówi o Polakach, a przy okazji i o Polsce.
Z wielką przyjemnością oglądałem mecze Borussii i trzech naszych rodaków. To zupełnie inny futbol niż nasza ligowa kopanina. Zazdroszczę Niemcom. Zazdroszczę, że nasi rodacy tak pięknie grają w Bundeslidze, zazdroszczę przewidywalności i stabilności, szacunku dla prawa i porządku. Zazdroszczę tego, że tam PiS-owskie awantury nie zyskałyby popularności, media nie reklamowałyby ich nieustannie. I to w państwie, w którym jeden Niemiec powiedział, że "kłamstwo wielokrotnie powtarzane, staje się wiarygodne".

 powrót do aktualności

GALERIA6.X.2015 r. - Senator Witold Gintowt-Dziewałtowski spotkał się z elbląskimi dziennikarzami na konferencji prasowej, by podsumować całą swoją karierę zawodową, nie tylko parlamentarzysty. Nie kandyduje w nadchodzących wyborach, wybrał polityczną emeryturę, choć prawa do tej zwykłej emerytury ma już od kilku lat.
3.X.2015 r. - w Elblągu uczestniczył w inauguracji roku Akademickiego 2015 w Elbląskiej Uczelni Humanistyczno- Ekonomicznej;

start | aktualności | kalendarium | kim jestem? | galeria | kontakt | archiwum