AKTUALNOŚCI

14-04-2012 | A po świętach

Po spokojnych tj. zimowo-nie wiosennych świętach wracamy do normalności. Zapowiedź była już wcześniej, a preludium wykonali nasi piłkarze ręczni pod wodzą Bogdana Wenty. Najpierw nie chciało im się grać z Algierią, może i słusznie bo to przecież co za splendor bić dużo słabszego. Następnie udowodnili, że każdy wygrany mecz można przegrać, bo remis z Serbią był porażką. No i na koniec zgodnie z oczekiwaniami mimo zapowiedzi, pogróżek i zapewnień w ostatnim meczu zostali rozgromieni przez nie potrzebujących zwycięstwa Hiszpanów. Czy czepiam się handbalistów? Chyba nie, wszak wszystkie ich błędy i wady takie były nasze, polskie.

Już wkrótce druga rocznica katastrofy smoleńskiej. Wrócimy do teorii spisku i zamachu. Do mgły sztucznie wywołanej, bomb na pokładzie i strzelania do ofiar katastrofy. Dojdą kolejne ekshumacje, eksperci z USA, węgierskie wsparcie dla wszystkich wariatów w Rzeczypospolitej. I nie łódź my się w winę Rosjan i zamach na Lecha Kaczyńskiego wierzy ponad 20% naszych rodaków. Wspiera ich dzielnie Radio Maryja, TV Trwam i nie wiem czy nie większość biskupów. Tylko patrzeć, a świętość Lecha Kaczyńskiego wyprze świętość Jana Pawła II. Wrócimy do awantur wokół reformy emerytalnej. Ciekawe, bo mimo wad rzeczywistych Tusk nie podejmując spraw trudnych i ważnych dla przyszłości był odsądzany od czci i wiary, podejmując jest krytykowany nie mniej totalnie. Dylemat robić czy nie robić nie do rozstrzygnięcia. A sama reforma - dla przyszłości niezbędna. Ale niech taką będzie. Niech zmieni się KRUS, a przynajmniej obszarnicy niech płacą składki i podatki jak zwykły śmiertelnik. Czemu każdy mundurowy to święta krowa? Czemu nadal pozostanie mnóstwo zawodów z przywilejami dziś nie dającymi się niczym obronić? Czemu najbogatsi Polacy nie płacą podatków, a jeżeli już płacą to czemu na Kajmanach albo na Cyprze? Nie będzie aprobaty publicznej dla tej reformy ale i dla każdej innej jeżeli będzie się nas dzielić na równych i równiejszych.

Brakuje w dyskusji ale i w pracy na konkretnymi pomysłami emerytalnymi głosu formacji lewicowych. Palikot poprze za jakieś wciąż nie zidentyfikowane ustępstwa bądź pożytki, SLD przyłączyła się do "SOLIDARNOŚCI" lecz ani jedni ani drudzy nie mają żadnych uczesanych pomysłów, projektów legislacyjnych - bo przecież popieranie pomysłu referendum nie jest żadnym pomysłem. I żadnym wytłumaczeniem jest to, że baronowie z SLD bardziej martwią się o wyniki już bardzo bliskiego Kongresu niż o przyszłość systemu emerytalnego. Wiadomo, że wygra Leszek Miller - zapewne bez kontrkandydata, a reszta też zostanie po staremu bo w województwach już jest. Nawet najbardziej winni katastrofy nadal będą u władzy. Ciekawostka. Kiedyś partie powstawały ludzie do nich się zapisywali bo chcieli coś zrobić, coś zmienić. Dziś celem głównym są sukcesy personalne i prywatne awanse. Szkoda.

 powrót do aktualności

GALERIA



6.X.2015 r. - Senator Witold Gintowt-Dziewałtowski spotkał się z elbląskimi dziennikarzami na konferencji prasowej, by podsumować całą swoją karierę zawodową, nie tylko parlamentarzysty. Nie kandyduje w nadchodzących wyborach, wybrał polityczną emeryturę, choć prawa do tej zwykłej emerytury ma już od kilku lat.
3.X.2015 r. - w Elblągu uczestniczył w inauguracji roku Akademickiego 2015 w Elbląskiej Uczelni Humanistyczno- Ekonomicznej;

start | aktualności | kalendarium | kim jestem? | galeria | kontakt | archiwum