AKTUALNOŚCI

06-03-2012 | Justyna - wcale nie musisz (inni też)

Współczuję Justynie Kowalczyk. Wyobrażam sobie jej samopoczucie.
I mam wielki żal do tych wszystkich, którzy budowali atmosferę obowiązku zwyciężania - już teraz nieuniknionego, oczywistych przewag nad Norweżkami i w tym także nad Bjorgen . Bo przecież klasykiem dużo lepsza jest Kowalczyk. Ubolewam, że tym razem Justyna uległa miernotom od piaru, być może uwierzyła, a na pewno bardzo chciała w każdym biegu deklasować swoje przeciwniczki. Skutkiem dwa wypadki w biegu łączonym w Lahti i nadludzki wysiłek by mimo to zająć jak najlepsze miejsce.

To także zwycięstwa w biegach eliminacyjnych w sprincie osiągnięte z niepotrzebnym wysiłkiem i przewagą nad konkurentkami - bo przecież w telewizjach kolejni dziennikarze przekonywali, że po porażce w biegu łączonym w sprincie na pewno Justyna odrodzi się i dopiero pokaże Norweżkom. Justyna Kowalczyk dziś jest najwybitniejszym polskim sportowcem ale nie jest nadczłowiekiem. Życzę Justynie kryształowej kuli i w tym sezonie ale też życzę jej zdrowia i radości z biegania.

W Rosji po wyborach. Wygrał czego wszyscy tamże tego się spodziewali Władimir Putin. Wygrał przy dużo wyższej frekwencji niż w Polsce bo ponad 60% upoważnionych wzięło udział w wyborach. Otrzymał około 60% poparcie już w pierwszej turze, co świadczy o trudnym do zakwestionowania sukcesie. Wybory były obserwowane przez prawie 600 zagranicznych obserwatorów - ci nie zauważyli dramatycznych naruszeń prawa wyborczego. Co innego przedstawiciele "antyputinowskiej opozycji". Ci zgodnie zauważają popełnianie wręcz masowych fałszerstw. Mówi się o 3,5 tys. skarg wyborczych. Warto przypomnieć sobie ostatnie polskie wybory parlamentarne i prezydenckie. Skarg było więcej, a przegrani tj. głównie PiS jeszcze do niedawna twierdzili, że wybory sfałszowano, że Komorowski nie jest legalnie wybranym Prezydentem RP itd., itp. Do dziś Jarosław Kaczyński Prezydentowi Bronisławowi Komorowskiemu ręki nie podaje.

W ocenie naszych dziennikarzy to jednak wybory w Rosji nie były demokratyczne i na pewno po ogłoszeniu wyników będzie fala protestów. Już nasze media wiedza, że będą to protesty słuszne. Jakim demokratą jest Włodzimierz Putin mniej więcej wiemy, jak demokratycznym państwem jest Federacja Rosyjska też oczywiście mamy pojęcie (każdy własne), a poza tym ruskich na ogół nie lubimy i nawet nie próbujemy ich zrozumieć. To my Polacy i ta Polska jest tą lepszą wartością. Za to wścieka nas, że za gaz i jeszcze coś tam tym Ruskim musimy płacić więcej niż inni. A może to jest jakiś skutek? Bo przecież tak naprawdę to i ci lepsi, i ci gorsi Rosjanie nic nie muszą.

 powrót do aktualności

GALERIA6.X.2015 r. - Senator Witold Gintowt-Dziewałtowski spotkał się z elbląskimi dziennikarzami na konferencji prasowej, by podsumować całą swoją karierę zawodową, nie tylko parlamentarzysty. Nie kandyduje w nadchodzących wyborach, wybrał polityczną emeryturę, choć prawa do tej zwykłej emerytury ma już od kilku lat.
3.X.2015 r. - w Elblągu uczestniczył w inauguracji roku Akademickiego 2015 w Elbląskiej Uczelni Humanistyczno- Ekonomicznej;

start | aktualności | kalendarium | kim jestem? | galeria | kontakt | archiwum